4RIDERS team Láďa Hrstka a Honza "Lohy" Lohynský se sešli v polovině října na Hintertuxu, aby se před sezónou rozjezdili. Cestu měli ale odlišnou. Láďa dorazil s českou reprezentací z Kaplice. Honza po vlastní ose ze Salzburgu, kde nyní studuje na Erasmu.

Láďa byl na sněhu letos už podruhé a šel do toho naplno – hned první den skákal v Pro lajně. Podle jeho slov nejlepší, co kdy na Hintertuxu zažil. Odpoledne začalo foukat a celá crew se přesunula na raily.

Nejdřív fotili na hokejce, kde Láďa stylově odjížděl triky jako fs lipslide nebo fs boardslide. Pak přešli na úzkou trubku, na které se mu při triku front blunt kousla hrana a letěl tři metry daleko na záda. Druhý den nebylo příznivý počasí a vydali se na nedaleký vodopád. Třetí den Láďu pořád boleli záda a raději proto velký skoky nepokoušel a jen lehce trénoval. Další den dorazil Lohy a spolu jezdili na boulích, menší skoky a bonk, přes který dal Lohy tento stylový stylefish.

Lohy na bonku

Na cestě zpět domů zašel jen pro jistotu k doktorovi, který mu diagnostikoval, že má zlomený čtyři žebra! Láďa tedy bude dalších 5-6 týdnů odpočívat. To byl druhý Láďovo trip za sněhem, držte mu prosím palce, ať se mu už nic nestane ;)

Foto by Přemek Vida.