Nastal čas "Step In" vázání? V Burton Snowboards jsou o tom přesvědčeni a tak jsme se na to museli podívat i my. Na příští sezónu 2017/18 představil tým v čele s Terje Haakonsenem nový koncept Step On vázání. Na projektu pracovali čtyři a půl roku a my se nyní můžeme seznámit s jejich prvními výsledky. 

Burton Step On koncept vázání

Nejedná se novinka konceptu jako takového - s vázáními Step In přišla značka již před 15 lety a na sjezdovkách se lze s těmito staršími modely setkat i dnes. Důvodem jejich zániku byla špatná funkčnost, nedostačující výkon a i kvalita vybavení. 

Vázání a boty pro Step On v plné kráse

Nový koncept Step On naopak sází na lepší přenost síly, rychlost použití, lehkost vybavení a především jeho funkčnost. Koncept tak rozhodně směřuje výše než jeho předchůdce.

Něco málo k specifikacím a vývoji - systém disponuje třemi kontaktními body a pákou k utáhnutí boty do vázání. K vývoji bylo nutné nejdříve si kvantifikovat, kolik je ideální míra flexu vázání a bot, aby byla jízda pohodlná. Právě malý flex byl minulému systému vyčítán. K měření flexu byly použity vázání Malavita a Genesis, můžeme se tak jen domnívat, že flex nového konceptu bude podobný. K vývoji přispěla velkou měrou 3D tiskárna, která byla schopna vyrobit finální produkty na testování do druhé dne - tomu se říká progress!

Od Burtonu vyšlo zatím jediné oficiální video představující nový koncept. Zajímavější videa plná ježdění a triků s Step On konceptem má na svém instagram profilu pro rider Alex Andrews, které vám více než doporučujeme. Alex vám v nich ukáže potenciál tohoto konceptu.

My novinku řádně otestujeme v Alpbachu už koncem ledna 2017 a dáme vám vědět. Jaký má novinka potenciál a jestli se ujme ukáže až testování a čas. My si myslíme, že své ridery si najde. Co vy?